< Back

Setkání absolventů Masarykovy univerzity v Bruselu

5. 6. 2023

dsc 5115

V sobotu 3. června uspořádalo Zastoupení Jihomoravského kraje při EU, společně s Masarykovou univerzitou a Stálým zastoupením ČR při EU, tzv. MUNI ALUMNI REUNION, na kterém se měli příležitost sejít absolventi fakult Masarykovy univerzity, především pak ti, kteří dnes pobývají v zemích Beneluxu.

Přestože šlo teprve o první ročník, účast v prostorách Stálého zastoupení byla skutečně početná. Kromě absolventského setkání s jistě zajímavými osobnostmi, jež absolvovaly svá studia na některé z fakult MUNI, se mohli návštěvníci v průběhu večera dozvědět, jak se univerzitě daří v současných letech a jaké jsou její plány do budoucna.

Samotnou univerzitu do Bruselu přijela reprezentovat celá řada předních osobností Masarykovy univerzity, mezi nimi například rektor Martin Bareš, prorektor Břetislav Dančák nebo paní ředitelka komunikace a vnějších vztahů, Markéta Soukupová.

Po úvodním slovu se absolventi přesunuli do horní části budovy, kde na ně čekalo bohaté občerstvení ve formě různých pochutin, ale i speciálně vytvořený dort či guláš. Zastoupení Jihomoravského kraje dále pro hosty připravilo bohatý výběr jihomoravských vín, která mohli návštěvníci ochutnat. Odpoledne také hudebně podkreslovala svojí hrou na příčnou flétnu Adéla Bezoušková, která je rovněž absolventkou MUNI.

Na místě byl k dispozici také MUNISHOP, kde si účastnící mohli koupit vzpomínkový předmět ze své alma mater. Celá akce proběhla ve velice dobré atmosféře a my se tak budeme těšit na další ročník do budoucna snad pravidelného MUNI ALUMNI REUNION.

Další informace jsou dostupné také na stránkách Masarykovy univerzity. Kromě obecných informacích si v článku o setkání absolventů můžete přečíst i rozhovor s naší stážistkou, Nikolou Řezáčovou.

Fotografie ze setkání najdete v naší galerii ZDE.