< Back

Science café: Úprava genů a nanoroboti

20. 11. 2023

WhatsApp Image 2023 11 08 at 16.17.24

Srdečně Vás zveme na poslední edici letošního Science Café, tentokrát na téma úpravy genů a nanorobotůAlžběta Ressnerová ze Středoevropského technologického institutu (CEITEC) toto možná na první pohled složitě působící téma přiblíží srozumitelným způsobem.


ALŽBĚTA RESSNEROVÁ se po absolvování magisterského studia molekulární medicíny na Humboldtově univerzitě v Berlíně rozhodla vrátit do České republiky, kde v současné době pokračuje v doktorském studiu na Středoevropském technologickém institutu. Na CEITEC se věnuje především výzkumu využití nanorobotů a nanonástrojů pro různé biologické aplikace.

Kromě toho je držitelkou Fulbrightova Masarykova stipendia na Kalifornské univerzitě v Berkeley, konkrétně na Institutu inovativní genomiky. V uplynulém roce se zaměřila na vývoj platforem pro doručování CRISPR (skupina DNA sekvencí nacházejících se v genomech prokaryotických organismů) do cílových buněk.

Alžbětina vášeň přesahuje její vědeckou činnost; také ráda mentoruje mladé studenty a má hluboké uznání pro hudbu a umění.


Moderátorkou večera bude Olga Maximová, vedoucí vývojového oddělení v neziskové organizaci Czechitas, jež se zaměřuje na zpřístupnění IT vzdělávání a kariér dívkám a ženám v České republice. 

Diskuze bude vedena v angličtině a je ZDARMA. Prosíme zájemce o účast, aby se registrovali přes formulář ZDE.

  • KDY: čtvrtek 30. listopadu od 18:30 hodin
  • KDE: Pražský dům v Bruselu (Av. Palmerston 16, Brusel)

Akce se uskuteční ve spolupráci Zastoupení Jihomoravského kraje při EU, Českého centra Brusel, CZELO a Pražského domu v Bruselu.