< Back

Science Café: Cirkulární gramotnost

23. 5. 2023

345856524 633065758673671 6524942050775875001 n

 Srdečně Vás zveme na další ze série Science Café, které se tentokrát uskuteční jako součást programu Zeleného týdne Evropské komise.

Tématem bude problematika cirkularity, udržitelného rozvoje a přenosu znalostí do veřejného a privátního sektoru. Pozvání přijali Vladimír Kočí z VŠCHT a Pavel Zedníček z Institutu Cirkulární Ekonomiky. Science Café moderuje z podcastu ”2050”.

Science Café se uskuteční ve středu 7. června od 18:30 hodin v prostorách Stam Europa (Rue D'Arlon 104, Brusel). Debata proběhne v angličtině a bude volně přístupná veřejnosti.

Zájemce prosíme o registraci přes registrační formulář ZDE.

 


Vladimír Kočí se věnuje posuzování životního cyklu LCA, obecně problematice produktové ekologie a udržitelnosti. Kromě VŠCHT přednáší problematiku Produktové ekologie na ČVUT, UK a na UMPRUM. Vypracoval několik desítek analýz LCA (Posuzování životního cyklu) pro komerční i nekomerční subjekty. V současné době působí jako vedoucí Ústavu udržitelnosti a produktové ekologie na VŠCHT.

 

Pavel Zedníček je generálním ředitelem Institutu cirkulární ekonomiky (INCIEN). Kromě průmyslové dekarbonizační studie INCIEN, jejímž je iniciátorem a spoluautorem, se zabýval konzultačními projekty pro firmy a orgány veřejné správy v ČR související s cirkulární ekonomikou. Studoval na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze a získal titul MSc v oboru Sustainable Business & Innovation na univerzitě v Utrechtu.

 

Petr Holík se zaměřuje na komunikaci a popularizaci vědy. Vyučuje komunikační dovednosti a témata zvládání konfliktů a pracuje s konceptem nenásilné komunikace (NVC). Je součástí organizace Fakta o klimatu, která úzce spolupracuje s vědci, politiky a tiskem, aby zajistila, že diskuse o klimatu budou založeny na faktech a platném vědeckém výzkumu. Je autorem a spolumoderátorem podcastu 2050, který zkoumá scénáře udržitelnější klimatické budoucnosti.