< Back

Evropský týden regionů a měst 2019

12. 10. 2019

WhatsApp Image 2019 10 11 at 08.45.47

Ve dnech 7. – 10. října se v Bruselu uskutečnil již tradiční Evropský týden regionů a měst (EWRC 2019). Jedná se o největší výroční akci pro samosprávy a klíčovou akci pro regionální politiku Evropské unie, v rámci které si úředníci regionálních a obecních samospráv spolu s experty a zástupci akademické sféry a evropských institucí mohou vyměňovat osvědčené postupy a know how z oblasti regionálního a městského rozvoje.

Evropský týden regionů a měst je nejrozsáhlejší evropskou veřejnou akcí svého druhu. I tentokrát se akce zúčastnilo více než 6000 účastníků, kteří se zapojili do více než 100 workshopů, seminářů, debat a výstav konaných během tohoto týdne v Bruselu.

Mezi účastníky nechyběla ani delegace z Jihomoravského kraje, konkrétně paní Alena Krejčí a pánové Jan Lachout, Petr Fedor, Jiří Lang a Vít Rapčan. Mimo program samotného EWRC zajistilo Zastoupení Jihomoravského kraje při EU schůzku pana Petra Fedora, vedoucího Odboru kultury a památkové péče JMK, s expertkou z Generálního ředitelství pro vzdělávání a kulturu Evropské Komise, paní Erminiou Sciacchitano, s paní Brábníkovou ze Stálého Zastoupení ČR při EU, která má na starosti kulturu a program Kreativní Evropa a také schůzku s českou europoslankyní Michaelou Šojdrovou z výboru Evropského parlamentu pro kulturu. Paní Aleně Krejčí z Centra pro cizince JMK byla zajištěna schůzka s paní Kateřinou Wolfovou z Generálního ředitelství Migrace a vnitřní věci Evropské komise a společně s panem Lachoutem, z oddělení strategického rozvoje JMK, se setkala také s Michaelou Lebeda z organizace Duo for job, která se zaměřuje na zaměstnávání cizinců. Pánové Jiří Lang a Vít Rapčan z oddělení informatiky se pak zúčastnili setkání s panem Lukášem Pimperem, českým cyber attaché při EU a NATO a dále s panem Tomášem Vágnerem ze Stálého Zastoupení ČR při EU, který má na starosti oblast digitální ekonomiky.

Všichni zúčastnění dále v rámci programu navštívili vernisáž výstavy „Dark Crystal“ malíře Jana Uldrycha a skláře Lukáše Nováka, pořádanou v úterý 8. října v Pražském domě v Bruselu, kde měli možnost potkat a diskutovat se zástupci evropských institucí. 

Na fotografie z EWRC 2019 se můžete podívat v naší bruselské fotogalerii.