< Back

Czech Street Party v Bruselu

5. 6. 2024

448180899 457859760162019 57016339184765297 n

V pátek 31. května proběhla Czech Street Party v Bruselu. Po delší době znovu obnovená Czech Street Party je tradiční oslavou české kultury a pohostinnosti.

V letošním roce se slavnost přesunula do centra města na Place de la Monnaie a slavilo se mimo jiné výročí 20 let České republiky v Evropské unii. Organizátoři si připravili stánky, na kterých byly prezentovány zajímavosti, turistické cíle a mnohé krajové speciality. Hlavním lákadlem byla stage, kde se vystřídalo několik kapel různých žánrů, včetně brněnského Vojenského uměleckého souboru Ondráš s cimbálovou muzikou, nebo skupiny Chinaski, která celý den zakončila večerním koncertem.

Na stánku Jihomoravského kraje měli návštěvníci možnost ochutnat lokální výrobky a krajové speciality, mohli si také zasoutěžit v tematickém kvízu nebo zjistit více o turistických atrakcích JMK. Na stánku se mohli návštěvníci potkat také s radním Jihomoravského kraje, Karlem Podzimkem, který kraj na akci reprezentoval. Akce se uskutečnila ve spolupráci Stálého zastoupení ČR při EU, Jihomoravského kraje a města Brna, hlavního města Prahy, Středočeského kraje, Plzeňského kraje, kraje Vysočiny, Pardubického kraje, Moravskoslezského kraje, Libereckého kraje, Karlovarského kraje, kanceláře CZELO, Domu zahraniční spolupráce, Czech Trade, Czech Tourism, Českého centra v Bruselu, Allwyn, EPP, Aricoma, skupiny ČEZ, Cebre, EPH, Škoda, J&T banka.

Na fotografie z akce se můžete kouknout v naší galerii ZDE.