< Back

Chceš se dozvědět více o fungování EU a o naší práci? Pozvi si nás do svojí třidy!

27. 8. 2018

our vision

Proč má Jihomoravský kraj Zastoupení zrovna v Bruselu? Kolik europoslanců má Česká republika? Je nám Evropská unie k něčemu? Co všechno by bez evropských fondů nevzniklo?

Odpověď na tyto otázky a další se snažíme najít během přednášek, které pořádáme pro středoškoláky v našem kraji! Na jaře tohoto roku jsme s přednáškami pro středoškoláky zaměřené na Evropskou unii a činnost naší Kanceláře začali a na podzim v nich budeme pokračovat. 

V první části prezentace představujeme naši práci, proč a co děláme v Bruselu... ale také vysvětlujeme, že slovo lobbying nemusí znamenat nic špatného! Prosazujeme v Bruselu zájmy Jihomoravského kraje, sledujeme vyjednávanou legislativu EU, propagujeme kraj a zde probíhající aktivity v zahraničí. Lobbying nemá punc něčeho negativního... a to se snažíme vysvětlit!

Další část prezentace se zaměřuje na popis fungování evropských institucí a evropské legislativy, fondů, ale také na vyvracení těch největších evropských mýtů! Taky informujeme o tom, jak se zapojit a jet na stáž nebo nějaký evropský projekt. 

A jaké to zatím bylo? Přednášeli jsme už pro 250 studentů a díky zpětnému hodnocení víme, že se 93% z nich dozvědělo něco nového a u 60% studentů vzbudila přednáška zájem o dění v EU. Studenti nám také poskytli podněty, jak přednášky zlepšit, takže na podzim se můžete těšit na zajímavější a více komplexnější verzi přednášek. A jak to během našich přednášek vypadá? Podívejte se například k nám do fotogalerie, kde přinášíme malý výběr a fotografické shrnutí jarních přednášek. 

Zajímá tě evropská problematika? Chceš zjistit, jakou roli můžeš hrát ty a jak být součástí evropských projektů? Pokud bys chtěl/a na své střední škole naši přednášku zažít, ozvi se nám na email info@kjmk.eu

Vybrat si můžeš ze tří variant:

1. možností je přednáška o činnosti Zastoupení JMK při EU a o evropských institucích, 

2. možnost nabízí přednášku s některým z pracovníků evropských institucí nebo europoslancem, 

3. varianta je kombinací obou předešlých.