< Back

Vernisáž výstavy výtvarné skupiny "Nesourodí" v Bruselu

18. 9. 2019

Nesourodi resize

V pondělí 16. září se v Plzeňském domě, sídle kanceláře Zastoupení Jihomoravského kraje při EU, konala Vernisáž výstavy výtvarné skupiny Nesourodí, na jejíž organizaci se kromě našeho Zastoupení podílela také organizace Inspiration Tchèque asbl a Stálé zastoupení ČR při EU. Výstava zahrnuje obrazy výtvarné skupiny Nesourodí, jejíž členy jsou Tomáš Lajkep, Ludvík Regner, Barbora Velebná a Petr Blížkovský (vše čeští výtvarníci žijící v Bruselu), a potrvá až do poloviny října.

Celou vernisáž zahájil radní pro kulturu v Jihomoravském kraji, pan Tomáš Soukal, společně s velvyslancem ČR při Belgickém království, panem Pavlem Kluckým. Akce se zúčastnili také další hosté z Jihomoravského kraje, např. zastupitel Jihomoravského kraje a místostarosta městské části Brno-Židenice, pan Petr Kunc. Na návštěvníky čekalo bohaté občerstvení, které zajistila Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, jejichž studentky se taktéž na organizaci vernisáže podílely.

Zastoupení Jihomoravského kraje při EU dále zajistilo bohatý výběr vín z jižní Moravy, který zahrnoval také vybrané kolekce ze Salonu vín ročníku 2018 a 2019. V průběhu Vernisáže vystoupil pěvecký sbor Brusinky a hosté. Z akce si hosté mohli také odnést širokou škálu propagačních materiálů o krásách Jihomoravského kraje a další užitečné informace o turistickém ruchu.  

Delegace z Jihomoravského kraje se kromě účasti na slavnostní vernisáži setkala v rámci své návštěvy také s ředitelkou Českého centra v Bruselu, kde společně probírali připravované projekty na podzim 2019 a možnosti další spolupráce pro rok 2020.

Na fotografie z akce se podívejte v naší fotogalerii.