< Back

MONITORING EU 2. - 6.5.

5. 5. 2022

obrazek perex196

Monitoring informuje o aktuální míře nezaměstnanosti v EU, o neshodě zemí EU na zrychleném vstupu Ukrajiny do EU, o očekávané žádosti Finska a Švédska o vstup do NATO či o žádosti některých zemí EU o uvolnění dalších financí na pomoc s uprchlíky z Ukrajiny.

Ve zprávách z evropských institucí se dočtete o šestém balíku sankcí proti Rusku, který zahrnuje mj. zákaz dovozu ropy, o návrhu Evropského parlamentu, kterých chce reformovat evropské volby, o závěrečném plenárním zasedání Konference o budoucnosti Evropy a jejích výstupech, o zveřejnění projektů, které byly vybrány v rámci demonstračních projektů Nového evropského Bauhausu, o zamítnutí účetní uzávěrky unijní agentury Frontex či o zřízení evropského prostoru pro zdravotní data.

Zastoupení se tento týden zúčastnilo několika debat v rámci kampaně Green Deal Going Local, pracovní skupiny pro Modrou ekonomiku sítě ERRIN a konzultace ke stanovisku Evropského výboru regionů ohledně rozvoje TEN-T. Zastoupení se taktéž podílelo na přípravě neformálního setkání studentů českého jazyka a dalších zájemců o češtinu s názvem Café
Tchèque.

 

MONITORING EU JE PRO VÁS K DISPOZICI ZDE.

POSLECHNOUT SI JEJ MŮŽETE TAKÉ JAKO PODCAST NA SPOTIFY ZDE.