< Back

MONITORING EU 28.6. - 2.7.

1. 7. 2021

obrazek perex151

Monitoring EU tento týden informuje o Slovinsku, které se ujalo po Portugalsku role předsednické země EU, o oficiálním spuštění systému COVID certifikátů, o vyplacení prvních peněz z rozsáhlého Fondu obnovy EU, o omezení vztahů Běloruska s EU, o francouzských firmách, které se rozhodly založit v Česku Fórum pro udržitelné podnikání nebo o žádosti premiéra Babiše o pomoc z Fondu solidarity EU pro jihomoravské obce zasažené tornádem. 

Ve zprávách z evropských institucí se dočtete o schválení tzv. klimatického zákona členskými zeměmi EU, o kladné reakci Komise na evropskou občanskou iniciativu "Konec doby klecové", o shodě na reformě pravidel rozdělování zemědělských dotací, o nově předložené dlouhodobé vizi pro venkovské oblasti EU, o přijatém balíčku rozhodnutí na podporu konkurenceschopnosti a inovační kapacity obranného průmyslu EU, a také o dohodě států a Evropského parlamentu na posílení pravomocí azylového úřadu.

Zastoupení se tento týden zúčastnilo akce Místo regionů v architektuře Evropské unie v kontextu Konference o budoucnosti Evropy a Akčního dne klimatického paktu.

 

MONITORING EU JE PRO VÁS K DISPOZICI ZDE.

POSLECHNOUT SI JEJ MŮŽETE TAKÉ JAKO PODCAST NA SPOTIFY ZDE.