< Back

MONITORING EU 21. - 25.11.

24. 11. 2022

obrazek perex224

V Monitoringu se dočtete o Rakousku, kterému se daří zbavovat závislosti na ruském plynu, odmítnutí pomoci Ukrajiny při vyšetřování výbuchu rakety na území Polska, o zamítnutí uspořádání referenda o nezávislosti Skotska či o novém  výzkumu STEMU na téma Čechů a jejich postojů k EU.
 
Zprávy z evropských institucí informují o ukončení speciálního monitoringu Rumunska, o Evropském parlamentu, který schválil rezoluci označující Rusko za stát podporující terorismus, o schválení financování pro projekty v rámci programu LIFE, o novém českém astronautovi, o novém mechanismu korekce trhu od Evropské komise, o nově schválených unijních pravidlech pro větší ochranu kritické infrastruktury EU či o nových výzvách k podávání návrhů pro rok 2023 v rámci programů Erasmus+ a Evropský sbor solidarity.

Zastoupení se tento týden zúčastnilo tradičního charitativního bazaru v NATO, setkání pracovní skupiny PURPLE, mini-veletrhu s názvem Na zkušenou do zahraničí na Mendelově univerzitě a setkání pracovní skupiny Policy sítě ERRIN, konference Evropského lokálního inovačního fóra. Zastoupení také zajistilo návštěvu delegace z brněnské Lipky v Bruselu.

Srdečně Vás také zveme na další, již tradiční, Science Café, tentokrát s t
ématy udržitelnosti, změny klimatu a nových genových technologií v oblasti GMO.

 

MONITORING EU JE PRO VÁS K DISPOZICI ZDE.

POSLECHNOUT SI JEJ MŮŽETE TAKÉ JAKO PODCAST NA SPOTIFY ZDE.