< Back

MONITORING EU 19. - 23.9.

22. 9. 2022

obrazek perex215

Monitoring informuje o ekologických organizacích, které zahájily právní kroky proti Evropské komisi kvůli rozhodnutí zařadit jadernou energii a zemní plyn mezi tzv. zelené investice, o omezení vstupu pro ruské občany do třech pobaltských zemí a Polska či o novém průzkumu který ukazuje, že důvěra Albánců v EU klesá. 
 
Ve zprávách z evropských institucí se dočtete o oživení debaty mezi zeměmi EU o možnosti omezení jednomyslnosti při rozhodování v některých oblastech, o návrhu Evropské komise odebrat Maďarsku 7,5 miliardy EUR z fondů EU kvůli nedodržování principů právního státu, o schválení půjčky pět miliard EUR Ukrajině, o návrhu Komise na zavedení pravidel pro ochranu jednotného trhu v nouzových situacích, o novém průzkumu Eurobarometru věnovanému sportu a fyzické aktivitě či o Konferenci o doplnění zdrojů, v rámci které Evropská komise oznámila příspěvek EU do Globálního fondu v rekordní výši 715 milionů EUR.

Zastoupení tento týden uspořádalo večerní recepci u příležitosti odhalení velkorozměrných nafukovacích balónů Terralóna a Lunalón, které do Bruselu zapůjčila Hvězdárna a planetárium Brno. Srdečně Vás tímto zveme právě na Dny otevřených dveří v Belgické královské observatoři, v rámci kterých budou velkorozměrné nafukovací balony, prezentující Jihomoravský kraj, v Bruselu k vidění.

 

MONITORING EU JE PRO VÁS K DISPOZICI ZDE.

POSLECHNOUT SI JEJ MŮŽETE TAKÉ JAKO PODCAST NA SPOTIFY ZDE.